Kripto Hediye Çeki Nasıl Alınır ?

Kripto Hediye Çeki Nasıl Alınır ?

Kripto Hediye Çeki Nasıl Alınır ?

Yılbaşı hediyeleri hazırlanmayı başlandı . Peki bu yılbaşında sevdiğiniz veya değer verdiğiniz bir arkadaşınıza kripto para hediyesi vermeyi hiç düşündünüz mü ? Amerika’da hizmet vermekte olan Certificate Exchange adlı şirket kripto kuponları satışını başlattı CryptoBuxx adını vermiş olduğu kuponlar ile artık yıl başında veya farklı günlerde sevdiklerinize kripto hediye edebileceksiniz. Üstelik fiziki ve sanal iki ayrı seçenek bile sunmaktadır.

Hediye çeki olarak bir kart şeklinde veya mail adresine düşen bir mail çeki şeklinde satın alabileceğiniz hediye çekleri ile farklılık yaratabilirsiniz. Bir çok insan kripto ismini duydu fakat fiziki olarak eksikliğini hissettiği için güven alanında bir anlamda zorluk yaşamaktadır.

Şirket bu düşünceyi ortadan kaldırmak ve farklı bir his yaratmak için CryptoBuxx projesini başlattı. Proje çok basit sizler istediğiniz coini seçiyorsunuz ve kağıt mı yoksa sanal mı seçeneğini belirliyorsunuz ardından da yapmanız gereken tek şey ödemenizi gerçekleştirmek.

Hadi Bir Doge Hediye Çeki Gönderelim !

Yukarıdaki bir dogecoin hediye çeki örneği. Bu hediye çeki üzerindeki karekod ve şifre ile sizde dogecoin sahibi olacaksınız. Diyelim ki hiç cüzdan adresiniz yok o vakit çeki bekletebilirsiniz. Yani bir nevi soğuk cüzdan görevi bile görebilmektedir diyebiliriz. Bu proje ile artık insanlar blockchain ve kripto alanında daha somut adımlar atmış olacak gibi duruyor.

İlk olarak https://www.cryptobuxx.com/ adresine gidiyoruz. Burada üst menüden BUY seçeneğinden bir adet hediye edeceğimiz kripto kartı seçmemiz gerekmektedir. Yukarıdaki örnekte ben bir Doge kart seçtim bu yazı 25 Aralık 2021 tarihinde yazılırken ki fiyat bilgisi altında verilmiştir. DogeCoin’in değer kaybetmesi veya kazanması da cüzdan transferi sonrasi etki etmektedir. Yani burada sadece adet satılmaktadır. 25 DOGE gibi.

Ödeme alanında şuan için Paypal Aktif olarak kullanılmaktadır. İlerleyen dönemlerde de ödeme aracı olarak kredi kartı ve kripto para birimleri de gelecektir.

CryptoBuxx’ın kurucusu William Rice : İnsanlar bir çok para birimini anlamakta zorluk çekmiyor. Çünkü para ellerine geçtiklerinde ona sahip olduklarını biliyorlar. Fakat kripto para birimlerini anlamada gerçekten zorluk yaşıyorlar. Bu nokta da bu çekleri üretmeyi düşündük .