Kripto Airdrop Nedir ?

Kripto Airdrop Nedir ?

Kripto Airdrop Nedir ?

Kripto Para Dünyasında ve oyun dünyasında sıkça karşılaştığımız airdrop terimi havadan gelen bedava ürün olarak düşünebiliriz. Kripto alanında sizin için v erilen görevleri yerine getirdiğiniz zaman o kripto para türünden coinler kazanırsınız.

Bu görevler kimi zaman bir tweet atarak kimi zaman discord sunucularında gerçekleşen bir etkinlik kimi zamanda katılım gösteren herkese dağıtılmaktadır.

Airdroplar için hiç bir kripto para sahibi ücret talep etmez. Buradaki temel amaç sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayılarını arttırmak veya etkileşim sağlamaktır. Burada ücret bizler oluyoruz aslında.

Airdrop’un Tehlikeleri Nelerdir ?

Airdrop bir çok kripto para sahibine veya şirkete etkileşim ve takipçi kazandırsa da bu yazılımın yanlış kullanımda ortaya çıkarmış olduğu olumsuz durumlar da vardır. Bilinçsiz kripto para üreticileri airdropları belli bir hesaplamalar ile dağıtmadığı zaman kripto paranın batma durumu ortaya çıkmaktadır.

Yakın zamanlarda bir çok piyasaya yeni girmiş coin üreticileri yapmış oldukları airdrop etkinlikleri ile kendi sonlarını hazırlamış oldu. Bu nokta da ekonomik yanını ve finansal olarak coine ne kadar zarar verebileceğini hesaplayarak airdrop dağıtımı yapılmalıdır.

Airdrop Nasıl Kazanılır ?

Airdrop farklı sosyal medya ortamlarında kazanılabilir bunları sizlere madde madde açıklamak gerekirse;

Belli bir tweet serisini beğenmek veya RT yapmak sizlere airdrop kazandırabilir.

Discord kanalına abone olarak oradaki etkinlikleri takip ederek kazanabilirsiniz.

Görev sitelerinden veya farklı forumlarda coin konularını takip ederek de airdrop kazanabilirsiniz.

Youtube kanalındaki videoyu beğenerek ve yorum yaparak .

Airdrop Yazılımı Nedir ?

Drop yazılımı bir kısmı bot olarak çalışırken bir kısmı ucuz olarak elle dağıtım gerçekleştirmektedir. Coin sahibinin bu alana ayırmış olduğu finansal miktar belirleyici rol oynamaktadır. Elle dağıtım durumunda ortaya bir den fazla sorun çıkabilmektedir. Eksik gönderim veya gözden kaçırma gibi insan hataları mevcut olmaktadır.

Airdrop yazılımı veya botu kullanan yatırımcılar ise bu alanda her şeyin otomatik gerçekleştiği bir alanda yer almaktadır. Airdrop kazanan yatırımcıya verilecek bilgiler ile sisteme giriş sağlar ve bot hesaptan otomatik olarak kazanan tahlilliye gönder sağlar.