Ethereum Virtual Machine (EVM) Kurulum Hizmeti

Ethereum Virtual Machine (EVM) Kurulum Hizmeti

Ethereum Virtual Machine (EVM) Kurulum Hizmeti

Şirketimiz bir çok kripto para yazılım hizmeti ile birlikte Ethereum Virtual Machine (EVM) olarak bildiğimiz ethereum sanal makine kurulum hizmeti sunmaktadır.

        Blockchain teknolojisi ve Ethereum ağı üzerinde uygulama geliştirmeyi amaçlayan müşteriler için kritik bir hizmet sunmaktayız. EVM, Ethereum ağı üzerinde çalışan uygulamaların çalışmasını ve çalıştırılmasını sağlamaktadır. Müşterilerimizin Ethereum ağına uygulama geliştirme sürecine odaklanmasına yardımcı olmak için kurulum işlemlerinde uzmanlık himzetini sunmaktayız

        Müşterilerimiz, kurulum hizmetini kullanarak zaman ve enerjilerini uygulama geliştirmeye odaklamaya, aynı zamanda güvenilir ve etkileyici uygulamalar oluşturmaya ayırabilir. Ethereum teknolojisi ve ağına odaklanan müşterilerin başarısına katkıda bulunacak ve onlara verimli ve etkili bir kurulum hizmeti sunmayı hedef edindik.

teklif al

Ethereum Virtual Machine (EVM) Nedir?

        Ethereum Virtual Machine (EVM) Ethereum blockchain ağı üzerinde çalışan ve uygulamaların çalışmasını ve çalıştırılmasını sağlayan bir sanal makinedir. EVM, Ethereum blockchain ağı üzerinde uygulama geliştirme yapmak isteyen geliştiriciler için bir platform sunar ve bu uygulamaların ağ üzerinde çalışmasını ve çalıştırılmasını mümkün kılar.

        EVM, dünya çapında birçok farklı blockchain ağının kullandığı bir standarttır ve Ethereum ağı üzerinde yapılan uygulamaların bağımsız olarak çalışmasını ve dağıtılmasını sağlar. EVM, blockchain teknolojisi ve Ethereum ağına odaklanan geliştiriciler için önemli bir araçtır.

        Ethereum Virtual Machine, uygulama geliştiricilerinin Ethereum ağındaki fonksiyonları ve özelliklerini kullanmasına olanak tanır ve onların dünya çapında dağıtılmış uygulamalar oluşturmasına yardımcı olur. Uygulamalar, EVM üzerinde yazılır ve bu uygulamalar, ağ üzerinde çalışan diğer uygulamalarla etkileşim içinde bulunabilir.

         Aynı zamanda uygulama geliştiricilerinin güvenli ve etkili bir şekilde kodlarını çalıştırmasına yardımcı olur ve onlara, blockchain teknolojisi ve Ethereum ağı üzerinde uygulama geliştirmeyi kolaylaştırır. Ethereum Sanal Makine, Ethereum ağının ve blockchain teknolojisinin güçlü ve verimli bir platformu olarak, uygulama geliştiricilerine önemli fırsatlar sunmaktadır.

 

Bir EVM Ne Yapar?

        Ethereum Virtual Machine (EVM), Ethereum blockchain ağının tüm hesaplarını ve bakiyelerini tutan büyük bir veritabanıdır. Aynı zamanda, EVM makine kodunu yürütme ve blok zinciri defterine eklenen her yeni blokla değiştirme yeteneğine sahip bir makine durumudur. Her yeni blokla EVM'nin nasıl değişeceğini belirleyen özel kurallar EVM tarafından tanımlanır.

evm

       Ethereum ağı üzerinde çalışan ve merkezi olmayan bir işleme motoru ve yazılım platformu gibi görev yapabilen bir sanal makinedir. Geliştiriciler, Ethereum ve EVM uyumlu Solidity programlama dili kullanarak Ethereum sanal makine kullanarak DeFi ve diğer kripto uygulamalarından, OpenSea gibi oyunlara ve pazar yerlerine kadar çeşitli DApp'ler oluşturabilirler.

        Ethereum ağının önemli bir bileşeni olarak akıllı sözleşmelerin yürütülmesi ve konuşlandırılmasından sorumludur. EVM, milyarlarca Ethereum tabanlı DApp'in çalışmasını ve hayat bulmasını sağlayan bir ortamdır.

        ETH blok zinciri, P2P yapısındaki farklı bireysel düğümler tarafından yönetilir. Her düğüm diğerine bağlıdır ve tüm ekosistemin güvenliği ve istikrarından sorumludur. EVM, Ethereum blok zinciri boyunca fikir birliğini sürdürmek ve yapmak için her düğüm tarafından kullanılmaktadır.

 

Ethereum Sanal Makinesi Nasıl Çalışır?

        Ethereum sanal makine, merkezi olmayan bir düğüm ağı kullanılarak akıllı sözleşmeleri yürütmek için tasarlandı. Her Ethereum düğümünde yer alan dinamik ve korunan bir sanal yığı olan Ethereum sanal makine uyumlu akıllı sözleşmelerin byte kodunu yürütür.

        Ethereum Virtual Machine , akıllı sözleşmeleri yürütmek için merkezi olmayan bir düğüm ağı kullanır.   Ethereum sanal makine uyumlu akıllı sözleşme bayt kodunu yürütmek için her bir Ethereum düğümünün içine yerleştirilmiş, dinamik, korumalı bir sanal yığındır.

        Sanal makineler, fiziksel makinelerde bulunan CPU, bellek ve depolama gibi özellikleri benzer şekilde çalışırlar ve teorik olarak herkes tarafından çalıştırılabilir. Merkezi olmayan ağların esnekliği ve taşınabilirliği için katman görevi gören sanal makineler, dünyanın her yerinde farklı donanım ve işletim sistemlerinde kullanılabilir.

 

EVM Kullanım Alanları

        Artık bir EVM'nin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anladığımıza göre, EVM kriptosuna ve diğer Ethereum tabanlı projelere güç sağlamak için her şeyin nasıl bir araya geldiğine bakalım.

ERC20 Tokenlar

ethereum sanal makine

        Birçok DApps ve Ethereum projesi, kullanıcıların adresler arasında kolayca aktarım yapmasını ve ağ genelinde aynı değeri korumasını teşvik etmek için özel olarak tasarlanmış ERC20 token'ları kullanır. Bu token'lar tanımlanmış veri yapılarını izleyen akıllı sözleşmeler tarafından oluşturulur ve tokenlerin adlandırılmasından, dağıtılmasından ve izlenmesinden sorumludur.

        Aynı zamanda, sadece Ethereum Virtual Machine kriptoları için değil, çok daha fazlası için kullanılır. Örneğin, sigorta sağlayan Nexus Mutual, NXM ERC20 jetonunu kullanarak kullanıcılara talepte bulunma ve kapsam satın alma olanağı sunar. Başka bir örnek olan Livepeer ise, merkezi olmayan video akış ağıdır ve kullanıcıları ağa kaynak sağlamaya teşvik etmek için Livepeer ERC20 belirteçini kullanır. Bunlar, token'larını işleyen birçok DApp'in yalnızca iki örneğidir.

AMM'ler ve DEX'ler

        Merkezi olmayan borsalar (DEX'ler), ERC20 belirteçlerinin takas işlemlerini akıllı sözleşmeler aracılığıyla sağlamaktadır. Bu akıllı sözleşmeler, üçüncü taraf müdahalesi olmadan kullanıcıların token likidite havuzlarına girmesine izin verir ve onlara otomatik piyasa yapıcı (AMM) unvanı verir.

        SushiSwap, Uniswap ve diğer bazı popüler borsalar bu merkezi olmayan AMM modelinin uygulamalarıdır.

NFT

        ERC721 tokeni, yaygın olarak kullanılan bir diğer tokendir. Bu token, benzersiz değere sahip NFT'lerin basımı için akıllı sözleşmeler yapmak için sıklıkla kullanılır.

        Yıllar önce düşünülemez bir kod parçası, şimdi sanat pazarına erişimi demokratikleştirmenin yeteneğine sahiptir. Oyun projeleri de Gods Unchained ve Axie Infinity gibi, bu belirteçleri oyun içi öğeler ve koleksiyonlar için kullanır.

DeFi

        AdaSwap, Cardano tabanlı bir merkezi olmayan borsa'dır ve AMM'lerle çalışır. Yakın zamanda Milkomeda ile bir işbirliği duyuruldu. Milkomeda, Cardano'nun Ethereum Virtual Machine uyumlu olmayan blok zincirleri için Katman 2 çözümlerini kullanır. Bu işbirliği ile, kullanıcılar varlıklarını Cardano ve Ethereum arasında aktarmak ve Cardano ve Ethereum üzerinde DApp'ler çalıştırmak için kullanabilir.

        AdaSwap ve Milkomeda, Ethereum sanal makinesini Cardano ekosistemine entegre etmek için bu işbirliğini kullanacaklar. Cardano'yu takip eden diğer birkaç DeFi platformu da bulunmaktadır.

DAO'lar

        Ethereum sanal makinesi, merkezi olmayan ve özerk bir kuruluş tarafından yönetilir. Bu kuruluş DAO (Merkezi Olmayan Toplu Varlık) adı verilen bir kurumdur. DAO, topluluk tarafından ağ üzerinden kontrol edilir ve tamamen otonom ve şeffaftır.

        Akıllı sözleşmeler, kuralları tanımlar ve kodla yazılmış talimatlar doğrultusunda kararları yürütür. Ancak herhangi bir anda oylama ve teklifler fikir birliği yoluyla yapılabilir. Kod bile kamu denetimine açık olabilir. DAO'lar, projeyle ilgili kritik kararları toplu olarak alan bireysel üyeler tarafından yönetilir.

        Kurallar çekirdek topluluk üyeleri tarafından belirlenir ve akıllı sözleşmeler aracılığıyla uygulanır ve her üye, protokolün nasıl çalıştığını her adımda anlayabilir çünkü görünür, doğrulanabilir ve kamu denetimine açıktır.

teklif al