Dogecoin Grafik İncelemesi

Dogecoin Grafik İncelemesi

Dogecoin Grafik İncelemesi

Bugün kripto para borsalarında dogecoin değeri 0,26 değerlerine kadar geriledi. Yukarı doğru yaptığı düzeltme hareketi maalesef 0,27 seviyelerinde son buldu.

Dogecoin gelen baskıları doğrultusunda 0,26 desteğinin altına düşme tehlikesi yaşamaktadır. Desteğin altında bir kırılma gerçekleşirse altcoin olan dogenin 0,23 doların altına düşmesine neden olacaktır. Dogecoin bu desteğin kırılması ile birlikte düşüşü de devam edecek gibi gözükmektedir. Bir diğer farklı senaryoda ise, 0,26 dolarlık destek devam eder ve aşağı doğru bir kırılma eğer gerçekleşmez ise bir çok yatırımcı long işlemine geçerek burayı destek olarak kullanmak isteyecektir. Bu noktada doge için tam bir karar anı diyebiliriz.

Göstergeler Ne Söylüyor ?

Dogecoin kripto para borsalarındaki fiyatı, yatırımcıların girdiği emirler doğrultusunda short ve long işlemleri için tam bir denge söz konusu olmaktadır. Şuanki bulunduğu destek devam ederse doge fiyatı yükseliş trendi içerisine tekrardan giriş sağlayabilir. Şu anda dogecoin, günlük stokastik alanın %40’ının altında yer almaktadır. son grafikte yatay olarak eğimli olup, düşüş isteğinin zayıfladığını belli olmaktadır.

Dogecoin grafik

Yön Nereye

Şunu kabul etmek gerek ki doge kesinlikle düşüş trendi içerisinde yer almaktadır. Dogecoin 0,26 dolar destek seviyesinin üzerinde kalmayı şuanlık başarmış durumda bunu grafikten net olarak görebilmekteyiz. Düşüş trendinin devam edip etmeyeceği şuan için belli değil eğer bu noktayı destek olarak aldıysa yeni bir trend söz konusu olabilir. Ayrıca 31 Ekim’de düşüş trendi, %78.6 Fibonacci düzeltme seviyesini test eden bir düzeltme olduğunu yeşil mum yakarak bizlere gösterdi. Buradan şunu da anlayabiliriz 0,23 desteğine düşüp buradan da tekrardan yükseliş trendi içerisinde yer alabileceğidir.