Coin Borsası Nedir ?

Coin Borsası Nedir ?

Coin Borsası Nedir ?

Coin Borsası , insanların madencilikten veya farklı kaynaklarından eline geçmiş olan coinleri istediği değerden alıp istediği değerden satmalarını sağlayan borsalardır. Bu borsalarda yatırımcılar beğendiği ve güvenliği yüksek olan coin borsalarında işlemler yaparak kazanç sağlamaktadır. Kripto Para ilk ortaya çıktığı dönemlerde insanların coinlerini soğuk cüzdanlarda saklamaktaydı. Günümüzde güven veren borsalar sayesinde artık soğuk cüzdan kullanımı yerini coin borsasına bırakmış durumda.

Coin Borsaları Nasıl Çalışır

Coin Borsalarında işlemler çok hızlı ve ani olarak yapılmaktadır. Özellikle 70.000 TL üstünde etkili olan bu borsalarda işlemler yapılarak spot cüzdan bakiyeniz hızlı bir şekilde değişim göstermektedir. Coin borsalarında yatırımcılar ellerinde bulunan coinleri satarak kar yapma amacı gütmektedir. Aynı şekilde bu yatırımlar uzun vade veya kısa vade de yapılmaktadır. Bir çok yatırımcı kısa vade de işlem yaparken coin borsası tecrübeli yatırımcılar için kazanç ortamıdır.

Coin Borsa Yazılımı ?

Borsa ilk olarak çeşitli şirketlerin bulunduğu ülkelerde veya nadir olsa da diğer ülkelerde halk tarafından yüzdelerinin alındığı ve satıldığı bir platform olarak ortaya çıkmıştır. İlk başlarda bu işlemler kağıtları ile yapılmakta olup teknolojinin gelişmesi ile birlikte sanal yani online bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Coin borsaları da aynı yapıda olup çeşitli şirketlerin oluşturmuş olduğu coin alıp sattığı platformlardır. Bu noktada yazılımsal olarak bütün coin borsaları aynı yapıdadır. Fakat görsel olarak çeşitlilik göstermektedir. Bu coin borsalarının kullanmış olduğu ağlar BEP2, BEP20, ERC20, TRC20 dan oluşmaktadır. Farklı coin borsalarında işlem yaparken bu ağlar sayesinde transferler gerçekleştirilmektedir.

Coin Borsa Yazılımlarının Amacı Nedir ?

Coin borsalarının ortaya çıkış amacı insanların hızlı ve güvenilir bir şekilde elinde bulundurmuş olduğu coinleri transfer etmelerini ,alım ve satım işlemlerini sağlamaktadır. Ayrıca binance gibi büyük bir yapıya sahip olan coin borsalarıda pool işlemlerinden kazandığınız coinleri de coin borsasına aktarmanızı sağlamaktadır. Soğuk cüzdan olayından yatırımcıları uzaklaştırıp anlık al sat işlemleri ile kazanç sağlamalarını bunu yaparken de işlemin yapıldığı coin borsalarınında kazanç sağlamaları amacı ile ortaya çıkmıştır. Güvenilir ve zaafiyeti olmayan coin borsaları günümüzde halen işlem yapmaya devam etmektedir.

teklif al