Çin Açıkladı , Bitcoin Düzeltme Hareketi Yaptı !

Çin Açıkladı , Bitcoin Düzeltme Hareketi Yaptı !

24 Eylül 2021

Çin Açıkladı , Bitcoin Düzeltme Hareketi Yaptı !

Kripto para düşmanı olarak tarihe geçen ve kripto paraya karşı olduğunu her defasında dile getiren Çin yine açıklamaları ile kripto para dünyasına korku ve para kaybı yaşattı. Çin Merkez Bankası (PBOC) kripto paralar arasında transfer yapan veya bunu destekleyen tüm işlemleri artık yasa dışı sistem olarak belirtti. Yılın belli dönemlerinde bu tür açıklama yapan Çin halk Cumhuriyeti Merkez Bankası kripto dünyasının baş düşmanlarından biri olarak yerleşti.

Bu açıklamadan sonra kripto para dünyasında sert düşüşler yaşanmış durumda. Baskıya dayanamayan kripto para yatırımcıları satış emirlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirerek düşüşe de katkı sağlamış oldu. Uzun vadeli yatırımcılar hala elindeki coin ve alt coinleri saklasa da Çin halk Cumhuriyeti’nin bu tavrını değişmesi beklenmektedir. Bu noktada hükümetin el değiştirmesi sonrası Çin’den farklı açıklamalar beklenebilir. Çünkü gelecek kripto’da bu dünya üzerinde insanların büyük bir çoğunluğu bunun farkında.

Kim Ne Kadar Düşüş Yaşadı ?

Çin halk cumhuriyeti Merkez Bankasının açıklamasından sonra yaşanan düşüşler şu şekilde oldu. Bitcoin ilk etapda çok fazla bir sekmeye uğramasa da yine de %3 lük bir kayıp yaşadı. Aynı zaman diliminde ETH ise bu açıklamadan oldukça fazla etkilendi ve %8 lik bir değer kaybı yaşadı. Aynı zamanda son zamanlar da çıkışları ile yatırımcıları memnun eden Solana coin de %9 lük bir kayıpla eski seviyesine yaklaşmış durumda. Özellikle Elon Musk ile özdeşleşen ve aya çıkaracağını söylediği Doge Coin ise %9 seviyelerinde kayıplar yaşamış durumda.

Peki bu Bir Fırsat Mı ?

Çin açıklamalarından sonra bir çok insan düşüş yaşadığı sebebi ile sinirlense veya moral bozsa da bir çok yatırımcı bu habere fırsat gözü ile bakmaktadır. Bu kayıp sizler ve yatırımcılar için büyük bir alım fırsatı olarak göze çarpmaktadır. Solana’nın çıkışını kaçıranlar için bir alım fırsatıdır. DogeCoin’in yakalamış olduğu yükseliş trendini kaçıranlar için bir alım fırsatıdır. Bir çok yatırımcı bu duruma düzeltme hareketi olarak bakmaktadır ve yatırımlarını dipten toplayarak arttırmaktadır. Kripto para borsası haber akışına göre değişiklik gösterebilir ama asil olan grafiktir. ve gelecek parlak.

Yukarıda yazılan yazıların hiç biri yatırım tavsiyesi değildir.