CertiK Audit Nedir ?

CertiK Audit Nedir ?

CertiK Audit Nedir ?

CertiK Audit Nedir ? , CertiK ( CTK ) coin blockchain ağ yapısının denetleme mekanizmasıdır. Kendi adına sahip olduğu bir coini de bulunan CertiK kripto para dünyasında var olmak isteyen akıllı sözleşmeleri denetleyen ve bu denetim sonrası onay veren bir markadır.

Amerika’da 2018 yılında Yale Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi profesörleri tarafından kurulan sistem bugüne kadar yaklaşık 200’e yakın projeyi incelemiş ve onaylamıştır. Kripto alanında eğer ses getiren bire projeye imza atmak istiyorsanız CertiK bunun için mutlak adreslerden biri olmaktadır.

CertiK Denetleme İşlemi

Elinizde mevcut bir projeniz var ve iddalı bir alanda ilerlemek istiyorsanız. Yatırımcıların onayını ve güvenini sağlamak için CertiK tüm kod satırlarınızı incelemektedir. Bu işlem sıraya alınır ve sıra size geldiği vakit 48 saat gibi bir onay süresi geçmesi beklenmektedir.

Kod satırlarınız incelendikten sonra var olan hatalar veya eksikler proje sahibine iletilir ve tamamlanması istenir. Ayrıca tüm incelenen projeleri de yatırımcılar kaç puan aldığını da web site üzerinden görebilmektedir.

Web sitesinde şuan için incelenmiş 200’e yakın projeyi görebilmektesiniz. Bu projelerin inceleme puanını ve akıllı zincirdeki hataları ve sorunları bildirmektedir. Buradaki asıl amaç proje sahibini oluşabilecek güvenlik açıklarından ve hack durumlarından korumaktır.

CertiK Denetleme Fiyatı

CertiK denetleme fiyatı kurumlar arası değişiklik gösterebilmektedir. CertiK bir hayır kurumu olmadığı için bu tip denetlemeleri yüksek miktarlarda gerçekleştirdiğini biliyoruz. Bir çok kripto para bu alanda kendini denetletmek iste de fiyat konusunda sorunlar yaşamaktadırlar.

Tahmini fiyatımız şuan için en az 100,000 $ seviyesinde. Bir çok kripto para borsası listelenmek için bu fiyatı isterken denetleme kurumu olan CertiK bu miktardan aşağıya bir seviye de denetleme yapacağını hiç sanmıyoruz.

CertiK Coin Nedir ?

CertiK Coin Nedir ? CertiK kendi adını kullanarak piyasaya sürmüş olduğu bir coindir. Şuan ki mevcut piyasa değeri 1,73$ olarak kayıtlara geçmiştir. 2020 Kasım ayında halka arzı gerçekleşen proje coinin de şuan Gate, Binance ve Bithumb gibi kripto para borsalarında takas işlemleri aktif olarak gerçekleşmektedir.

Toplam Arz 105 milyon adetten oluşurken şuan mevcut dolaşımdaki arz miktarı ise 62,356,384 adettir.