Bitcoin’in Gelecek Hafta Hedefi Ne ?

Bitcoin’in Gelecek Hafta Hedefi Ne ?

26 Eylül 2021

Bitcoin’in Gelecek Hafta Hedefi Ne ?

Kripto para borasında en yüksek değerden işlem gören ve kripto dünyasının babası kabul edilen Bitcoin’in gelecek dönemi hedefleri ne bu yazımızda bunu paylaşacağız. Aşağıda yazılan hiç bir not yatırım tavsiyesi değildir.

Kripto para borsaların vazgeçilmez ismi olan BTC şuan ki kurdan 43,200$ dan işlem görmeye devam etmektedir. 40.502$ zaman desteğine çekilip bu noktada kendine bir destek noktası oluşturduğu çizimlerden gözükmektedir.40K destek noktası aşağı yönlü kırılmadıkça yukarıda ki direnç noktası 49K$ olarak gözükmektedir. Bu noktada BTC şuanlık 40 ve 49K dolar noktaları arasında değişim gösterecek gibi duruyor. Aşağıya doğru bir kırılım gerçekleşirse BTC 30K$ noktalarına kadar geri çekilme yaşayabilir. Fakat yukarı doğru 49K$ direncini kırarsa 60K$ hedefine doğru yol almaya gidecek gibi duruyor.

Şuan Tesla ve Elon’dan gelen haber akışı olumlu yönde bir hava katarken Çin Merkez Banaksından gelen haber akışı da tam aksi olumsuz bir hava katmaktadır. Bu noktada BTC ‘nin yönünü belirlenmesi oldukça zor duruyor.

Çin’de Ne Olmuştu ?

Kripto Para Borsası Çin’den gelen haber ile %10 oranında sert bir düşüş hareketi yaşamıştı. Çin Merkez Bankasının yapmış olduğu açıklamada ülke içerisinde kripto para alış verişini yasaklamış ve kullanıcıların ceza ile karşılaşacağını bildirmişti. Bu noktada da oluşan kargaşa sonucu bitcoin ve beraberindeki altcoinler büyük oranda düşüş yaşamış ve kan kaybetmişti.

Çin Merkez Bankası kripto para borsaları hakkında işlemler başlatarak bir çok kripto para borsa sı yeni üye kaydı almayı durdurmuştu. Gelecek dönemlerde daha farklı kararlara eğer imza atılırsa BTC nin geleceği tahminler arasından değişim görebilir.

Elon Musk Tarafından Olumlu Haber

Adeta haber akışını dengelemek için ve btc nin kaderini korumak için de bu kötü haber sonrası Elon Musk’da bir açıklama yaparak bircoin ile aralarındaki buzları adeta eritmiş durumda. Elon Musk yaptığı açıklamada TESLA satışları sırasında Bitcoin ile ödemenin geri gelebileceğini belirtmişti. Bir önceki açıklaması sonra BTC ile ödemeyi kaldıran Elon Musk Kripto Para Borsasında sert düşüşlere neden olmuştu. Haberin kesinleşmesi sonucu kripto para borsalarında olumlu olarak karşılandı.