Bitcoin ve Ethereum Teknik Analizi

Bitcoin ve Ethereum Teknik Analizi

Bitcoin ve Ethereum Teknik Analizi

Bitcoin ve diğer kripto paralar için hareketli bir haftanın ardından bugün haftalık kapanışın önemi daha da artmış durumda. Ukranya- Rusya krizi ile birlikte BTC 35 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti fakat tansiyonun bir nebze düşmesi ile artışlar gelmeye devam etti. Şuan için BTC güç toplamaya çalışırken onu dizginlemeye çalışan Çin ve Rusya etkenleri ortama korku düşürmeye devam ediyor. Hala güven ve korku endeksinin düşük olması sanal paralara yaklaşımları olumsuz bir şekilde etkilemekte.

SWIFT yasağının Ruslara karşı gelmesi durumu ise Bitcoin tarafından olumlu karşılandı diyebiliriz. Bir çok yatırımcı şuan gelecek yasaktan etkilenmemek için kripto para birimlerine yatırım yapmaya devam etmektedir.

Bitcoin Analizi

Bitcoin teknik analizlerinde umut vaat edici bir grafik gözlere gelmektedir. Bu noktada savaşın bazı olumlu etkileri de BTC ‘ye yaramış durumda. Özellikle Avrupa Birliği ve ABD’nin Swift yasağı getirmesi ihtimali doğrultusunda bir çok yatırımcı parasını bitcoin ve diğer alt coinlere aktarmaya devam ettiği belirtildi. Burada da bir hacim artışı özellikle Rus yatırımcılar tarafından gözüktü.

Yine merkezi bir para sisteminin ne kadar sorunlu olduğunu ve bitcoinin bu sisteme alternatif merkeziyeti olmayan bir sistem olduğunu korkulu SWIFT yasağından görmüş olduk. BTC şuanlık değeri ise 39,163.35 $ .

Ethereum Analizi

ETH de bariz bir yükseliş trendi görülüyor. Fakat şuanlık durumu yatay seyir halinde devam etmektedir. Alt destek noktası olarak grafikte 2479 doları göstermektedir. Grafiğin en tepe noktası ise 4750 dolar olarak göze çarpmaktadır. Savaş durumu ve korku endeksine göre yönünü değiştirecektir.