Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin Fiyat Analizi

8 Kasım 2021

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin geçtiğimiz hafta itibari ile %7,6 lık bir artış göstermeyi başardı, fakatAsıl yükselişi haftalık kapanışı yaparken %6 oranında gerçekleştirdi. Bu noktada haftalık kapanış tüm yatırımcılar tarafından adeta merak konusu olmuştu. Fakat bu yükselişin kalıcı olduğunu anlamak için günlük kapanışta 64,8 K bitcoin seviyesinde bir yeşil mumun kapatması gerek.

Bitcoin şu anda gün içi 64,8 bin dolarlık önemli direnç seviyesinin üzerinde devam etmektedir ve son birkaç haftadır içinde olduğu kupa ve elma formasyonunu tamamlamak istiyor gibi gözükmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus bu formasyonların tamamlanıp tamamlanmayacağı.

BTC fiyatı 64,8 bin doların üzerinde 4 saatlik birkaç kapanış yapmayı sağladı, fakat bu sinyalın kalıcı olması için günlük kapanışı bu seviye üzerinde tamamlaması gerekmektedir. O zaman sağlam bir destek noktasına sahip olabilir btc. Bir üst aşama ise haftalık kapanış eğer BTC 64,8 dolar seviyesinin üzerinde haftalık kapanış yaparsa o zaman 70K seviyeleri için daha rahat konuşabiliriz. Bunun içinde günlük ve haftalık kapanışlar oldukça dikkat etmek gerekmektedir.

Bu haftalık kapanış gerçekleşirse sırasıyla hedefler 70 bin dolar, 74 bin dolar, 74,7 bin dolar ve 80,5 bin dolar olacaktır.

Bitcoin için yukarıda verilmiş olan incelemeler yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bu noktada yatırımcılarımızın oldukça dikkatli işlem yapması ve stop kullanmasını önermekteyiz.

Altcoinler

Altcoinler şuan için btc dominance tarafından ezilmektedir. BTC dominance piyasada bulunan bitcoin hakimiyeti anlamına gelmektedir. Bir çok altcoin btc dom. düşüşü ile yükselişe geçer. Bu noktada dom şuan 50 seviyelerini zorlamaktadır. Eğer btc yatay seviyelerde devam eder ve btc dom. %30 seviyelerine inerse o zaman altcoinler ani yükselişler göreceğiz.