Binance Singapur’daki Kullanıcılarının İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı

Binance Singapur’daki Kullanıcılarının İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı

Binance Singapur’daki Kullanıcılarının İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı

Binance resmi sayfasından yaptığı bir açıklamayla Singapur‘daki üyeleri ilgilendiren önemli bir duyuruda bulundu. Yapılan açıklamaya göre, 26 Ekim tarihinden itibaren Singapurlu kullanıcılar, Binance’in fiat yatırma, kripto para spot ticareti fiat ve likit takas kullanarak dijital varlık satın almayı içeren ana ticaret ürünlerine erişemeyecekler.

Binance’ın Singapur Kararı İlk Kez Yaşanan Bir Olay Değil

Binance‘ın destek sayfasından yayınlanan duyuruda, şirketin ürününü sürekli olarak yeniden değerlendirdiğini ve  Singapurlu düzenleyicilere uyum taahhüdünün bir parçası olarak Singapurlu kullanıcıların Düzenlenmiş Ödeme Hizmetleriyle ilgili olarak web sitesini kullanmasını kısıtlayacağını belirtti. Binance açıklamanın devamında şu ifadeleri ekledi:

“Amacımız, Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar etrafında sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmak ve bu tür çabaların uzun vadede endüstrinin yerel pazarda büyümesine yardımcı olacağını umuyoruz.”

Açıklamada, Singapurlu yatırımcıların tüm işlemlerini durdurmaları ve fiat varlıklarını geri çekmeleri tavsiye edildi. Sahip olunan tüm varlıkların ise kullanıcılara geri aktarılacağı açıklandı.

Binance, şirketin ülkede yeniden faaliyete geçmek için düzenleyicilerle makul bir çözüm bulmayı dört gözle bekleyeceğini belirtti. 

Daha önce de Binance, Singapur doları (SGD) cinsinden işlem çiftleri için desteğini kaldırmış ve web sitesinde SGDödeme seçeneğini kapatmıştı. Google Play ve App Store’a göre Binance uygulaması da Singapur’dan gelen kullanıcılar için kaldırıldı.