BTC/TRY Seviyesinde Tarihi Zirve !

BTC/TRY Seviyesinde Tarihi Zirve !

BTC/TRY Seviyesinde Tarihi Zirve !

Bitcoin Türk Lirası ile ölçüldüğünde en yüksek tepe değere yaklaştığını görüyoruz. TL ‘deki sert düşüşler insanları yatırım amacı olarak bitcoin borsasına yönlendirmiş durumda. Bir çok Türk yatırımcı artık kripto para sahibi olmaktan hiç de çekinmiyor hale geldi.

Kripto para birimlerinin babası olan btc Türk lirası ile ölçüldüğü vakit en yüksek değere yaklaştığı belirlendi. Bunda son zamanlarda yaşanan döviz kurlarındaki sert düşüş başlıca sebep oluyor. Hele ki BTC şuan ki seviyede bu rekor oluşuyorsa eğer BTC eski seviyelerine çıktıktan sonra oluşacak durum tam bir merak konusu.

Araştırma Neler Söylüyor

Triple A şirketinin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda Türkiye’deki yatırımcıların bir çoğu artık kripto cüzdanlarındaki maddi değerleri arttırmaya başlandığını bildirdi. Bunun birinci faktör sebebi ise TL nin döviz kurları arasındaki sert değer kaybı olduğu. Bu nokta Türk yatırımcılar ellerinde TL tutmak yerine bunu kıymetli madenlere veya kriptolara yönlendirmek istedikleri belirtiliyor.

2,7 Milyon Türk şuan için kripto para cüzdanına sahip olduğu araştırmalar sonucundaki en büyük çarpıcı oran. Ayrıca toplam nufusa göre oranı ise %3 olarak anket şirketlerinin raporunda belirtildi. Yani Türkiye’de her üç kişiden biri mutlaka bir kripto para almış durumda. Ayrıca en çok kripto para işlemleri yapan ülkeler arasında da Türkiye ilk 30 içerisinde kendine yer bulmuş durumda.

BTC / TRY Zirvesi

BTC stabil olarak devam ederken geçen gün gelen açıklamalar üzerine bir düşüş hareketi yaşamasına rağmen TL kadar değer kaybetmediği BTC/TL parametresinde tarihi günler yaşanmaktadır. Bitcoin TL karşısındaki değer işuan bu makale yazılırken 770 bin TL olarak göze çarpmaktadır. Bu da BTC ilk piyasaya çıktığı günden beri gerçekleşen tarihi bir zirve olarak notlara geçmiş durumda.

Faiz indirimi kararları devam ederse Türkiye için yeni rekorların kırılması yakındır. Fakat bu enfslayon ve döviz kurları için gerçekleşecek olumsuz noktalar Türk yatırımcılar için ise ayrı bir sorun olarak göze çarpmaya devam edecek.