Avrupa’da Kripto Para Patlaması !

Avrupa’da Kripto Para Patlaması !

Avrupa’da Kripto Para Patlaması !

Avrupa bölgesinde yapılan işlemler ve transferler doğrultusunda kripto patlaması yaşanıyor. Ticaret faliyetlerinde özellikle DE-Fİ anlamında büyük bir yükseliş ön safhada.

Chainalysis’ten alınan bilgilere göre Avrupa’nın geçen yıl sadece 1 Trilyondan fazla kripto para aldığını yazdı. Bu belirtilen sayı dünya ekonomisinin alımlarındaki payının yüzde 25 olduğu belirtmektedir.

Bu karşılaştığımız verilen Avrupa Birliğini diğer bölgelere karşın en fazla ticari kripto alım işlemi yapan bölge anlamına getirmektedir. Bireysel yatırımcı haricinde özellikle kurumların talep ettiği ticari faaliyetler sayesinde Avrupa bu anlamda kararlı bir şekilde ilk sıradaki yerini korumaktadır.

Asya’da Düşüş Devam Ediyor !

CNWE, Avrupa’da ki artışın farkında fakat aynı oranda da Asya’da özellikle Çin’den gelen haberler üzerine bir düşüş yaşandığı gerçek.

2019 yılının başında elinde tutuğu hacim %30 civarlarında iken şuan ki Asya’da bulunan işlem hacmi genel orana göre %15 seviyelerinde yer almaktadır.

Çin bu anlamda almış olduğu keskin kararlar sebebi ile gerçekten kripto para dünyasına oldukça soğuk bakıyor. Kripto para dünyasında yer almak istemeyen Çin’in bu tutumu geri çekilmeye sebep olmaktadır.

Çin’de Ne Yaşanmıştı !

Çin Merkez Borsaı geçen hafta yapmış olduğu açıklama ile beraber artık ülke içinde kripto para alış verişine yasak konmuştu. Bu açıklamadan sonra bir çok kripto para borsası yeni üye kaydı almayı durdurdu. Yavaş yavaş da kripto borsalarında bulunan üyelerin paralarını çekmesi istendi. Bu karardan sonra kripto para dünyasında mining işlemi yapan bir çok havuzdan kapanma kararı geldi. İlk olarak mining havuzu sıralamasında 4.sırada yer alan BeePool kapanma kararı aldı. diğer kripto borsa mining işlemi yapan havuzlarda yeni kullanıcılar için kapanma kararı alacaklarını bildirmeleri bekleniyor.

Kripto para haberlerinde bu sıralar oldukça hareketli anlar yaşanmakta . Bir tarafta olumsuz haber yayınlayan Çin Merkez Bankası bir tarafta da Avrupa’da bitcoin ve diğer coinlere yapılan yatırım sayısı git gide artmaktadır. Gelecek dönemlerde kripto haber akışına göre kripto para piyasası yönünü hangi tarafa çekecek merak ediyoruz.

Gelecek dönemlerde kripto haber akışı ve grafiklere göre kripto paranın yönü belli olacak.