4 Ülke Daha Kripto Para Dedi !

4 Ülke Daha Kripto Para Dedi !

4 Ülke Daha Kripto Para Dedi !

Güney Afrika , Singapur ,Malezya ve Avustralya merkez bankaları dijital para konusunda test aşamalarını başlattığını belirtti.


Uluslararası Ödemeler Bankası, Güney Afrika , Singapur ,Malezya ve Avustralya merkez bankaları dört banka arasında yeni bir kripto para testi yapacağını belirtti.

Bu dörtlü projenin dumbar olarak adlandırıldı. Bu çalışmayla beraber dijital fiat para türünden uluslararası para ödemeleri gerçekleştirilmesi için ortak bir alan geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu platform şuan lık sadece dört ülke içerisinde yer almaktadır. Şirketin’ in yapmış olduğu açıklamasına göre kurulan sistem merkezi sanal para birimleri arasında direkt olarak transfer yapma imkanı sunacak ve bu işlemler için de herhangi bir ücret kesmeyecektir. Ayrıca da bu transferler içinde ücret kesilme işlemi olmayacaktır.

Kripto para piyasaları deneme haberinin alınmasından sonra da yükseliş trendi hız kazandır. Ethereum 3.700 doların üzerine doğru hareket ederken Bitcoin yeniden 50 bin dolar sınırına dayandı. Daha sonrasında Çin merkez bankası adeta karşı adım atarak bu hareketi geri çekilmesine sebep olan açıklamayı gerçekleştirdi.

Kripto Para Dünyası Büyümeye Devam Edecek Mi ?

Kripto para dünyasına dünyanın her yerinden gelen yeni haberler ile büyümeye devam ediyor. Öncelikle şirketlerin almış olduğu kararlar dikkat çekerken şuanda ülkelerin almış olduğu kararlar kripto para borsasını derinden etkilemektedir.

Tesla araçlarının bitcoin ile satın alınabileceğini açıklayan Elon Musk kripto para dünyasına olumlu haber akışı sağladı.

El Salvador artık ülkede Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edildiğini açıkladı bu açıklamadan sonra da üye olan herkese 30 dolar hediye bitcoin dağıtıldığını da ayrıca belirtt. Şimdiden üye sayısı 2 milyonu geçmiş durumda.

Diğer ülkelere baktığımız zaman çin bu kripto para dünyasının biraz uzağında kalmak istediğini belirtti ve Çin Merkez Bankası yaptığı açıklamada Ülke içerisinde kripto para transferinin yasakladığını ve bu durumdan sonra bir çok çin kripto para borsası yeni üye alımını durdurduğunu belirtti.

Son olarak da yukarıdaki haberde de belirttiğimiz gibi dört ülke kendi arasında kripto para denemelerini başlattı. Bu noktada kripto paraların transfer olması ve bu işlemleri nhızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesini hedeflemektedir.